Очищення берега від очерету

Очищення берега від очерету

Зарості очерету — поширене явище для ставків, озер і річок. Його можна побачити біля більшості водойм. Але очерет має властивість розростатися, формуючи мілини, що призводить до зміни екосистеми об’єкта. Це основна причина, чому наскільки актуальна послуга очищення берега від очерету.

Коли варто позбутися від очерету

Зв’язатися з нами

Очерет — досить красива рослина. Воно росте вздовж берега на глибині до 1 м, але може розростися і до середини річки, якщо це дозволяє мілководдя.

Серед його позитивних характеристик — насичення води киснем, а також боротьба з цвітінням водойм. Щільні насадження стають середовищем, в якій затримуються поживні елементи, дрібна риба. Це одна з причин, чому в очеретяних заростях часто живуть окуні, щуки, головені, вусачі і т.д.

Є багато різновидів рослини, але всіх характеризує те, що вони сприяють заболочування водойми. У щільній рослинності залишається опалі листя, залишки водоростей та самого очерету, дрібні гілки і т.д. Іл не промивається течією: цьому перешкоджає і коренева система, яка зміцнює дно.

Камиш швидко розростається і формує численні мілини. Якщо не боротися з рослинністю, дрібні водойми з тихим плином можуть перетворитися в болотисті, втратити свій первозданний вигляд.

Застій води провокує неприємний запах від водойми, видова зміна фауни у ставку чи річці.

Рогіз, який розрісся біля берега, ускладнює підступи до річки. Цей вид здатний швидко перетворити популярне місце відпочинку або пляж у болотисту середу.

Тому очищення берега від очерету повинне проводитись вчасно. Якщо кілька рослин прикрасять водойму, то поява очеретяних острівців вимагає негайного реагування.

Чому неефективно позбавлятися від очерету за допомогою бригади працівників

Позбутися від рослинності механічним способом, за допомогою ручної праці, практично неможливо. Це займе багато часу і вимагатиме значних зусиль. Сумнівна і якість робіт: позбутися від рогози вручну можна лише біля берегової лінії, але це не є гарантією того, що рослинність не відновиться через невеликий відрізок часу.

Щоб не допустити заболочування, необхідно забезпечити відсутність застою води, а також появи мілин. Для цього недостатньо позбутися очерету: потрібно провести комплексне розчищення водойми. Це забезпечить збереження природної екосистеми.

Способи боротьби з рослиною за допомогою спецтехніки

ПОТРІБНА СПЕЦТЕХНІКА В ОРЕНДУ?

Оформити заявку

Тому орендувати міні техніку для очищення берега від aph-tehnik — оптимальний спосіб, щоб вирішити проблему.

За допомогою спецтехніки роботу можна виконати двома способами:

 • гідромеханічним. В його основі — застосування земснаряду. Насосне обладнання, що підключене до трубопроводу, розмиває шар мулу і відкачує його на берег. Щоб розмити верхній шар, лопаті розпушують дно. Піднятий осад змішується з повітрям: суміш через трубопровід виводиться з водойми. Це дозволяє швидко і ефективно позбутися від намивань. Земснаряд дає можливість поглибити дно, що запобіжить застій води;
 • механізованим. У цьому випадку дно розчищають за допомогою гусеничного екскаватора. Такий спосіб ефективний лише в тому випадку, якщо роботи виконуються поблизу берега. Максимальна відстань, на якому буде розчищено дно, забезпечує техніка з подовженою стрілою. Для роботи гусеничного екскаватора необхідна наявність можливості під’їзду до водойми. Крім очерету, драглайн дає можливість позбутися від сміття на дні, корчів, гілок і т.д.

Для озера, річки чи ставка, який має складний, неоднорідний рельєф, найкращим рішенням стане використання земснаряду. Він також підійде для глибокого ставка або річки.

Земснаряд може розчистити більше площі водойми, ніж екскаватор. Він не вимагає наявності зручного майданчика на березі, може використовуватися у будь-яких умовах.

Як часто потрібно проводити роботи

При необхідності розчищення берега може проводитися щорічно. Але в більшості випадків її виконують один раз в два-три роки. Чим якісніше розчищено дно від мулу та очерету, тим триваліший буде результат.

Течія, яка не буде сповільнювати мілину та рослинність, запобіжить подальше активне розростання рогози. Але все ж за станом водойми потрібно стежити: екосистема може зажадати втручання після сезонного паводка, посухи, осипання берега. Різке збільшення обсягу води, як і значне зниження її рівня, призводить до зміни рельєфу дна. Важливо не допустити заболочування. Адже чим більше вкорінюється рослинність, тим більша площа мілини.

Що таке біоплато і коли його варто використовувати?

Один із сучасних варіантів очищення ставка — біоплато. Незважаючи на свою новизну, він значно поступається характеристиками земснаряду. Біоплато — це площа, засаджена рослинами, які є природними фільтрами води. Вони у великому обсязі синтезують кисень, а харчуються органікою, з якої складається мул.

Такі плато використовують для водойм, які розташовуються каскадом. Вода природним припливом проходить через біоплато, очищуючи від дрібних частинок і насичуючи киснем.

Подібна система очищення може бути поверхневою, горизонтальною, вертикальною або змішаного типу. У штучно створених об’єктах вода часто подається насосом.

Щоб створити біоплато, необхідне залучення фахівців. До того ж, послуга є досить витратною, і вимагає постійного контролю.

Вона підійде не для всіх водойм, і в більшості випадків доведеться звернутися до традиційного способу — розчищення берега від рогози за допомогою спецтехніки. Це більш зручно, вигідно і доступно.

Застосування земснаряда для очищення берега від очерету

Земснаряд продуктивний для поглиблення дна, тому використання його для позбавлення від очерету часто викликає питання. Але принцип досить простий — земснаряд розмиває мул, що стимулює природний плин. Під час робіт більшість рослинності знищується, але це не шкодить екосистемі. Відсутність застою води і мілководдя перешкоджає повторному розростанню рогозу.

Але навіть якісне розчищення берегової лінії передбачає повторне виконання робіт, коли проблема почне проявлятися знову. Адже щороку є періоди посухи, осіннє скупчення опалого листя у воді, незначне «сповзання» берега і т.д.

Як вибрати оптимальний спосіб очищення берега від очерету

Сумніваючись в застосуванні одного з видів техніки, можна порівняти характеристики двох основних способів:

ЗемснарядГусеничний екскаватор
Універсальний. Він пристосований для роботи в будь-яких умовах.Неможливо використовувати для широких і глибоких водойм, якщо очерети розрослися не поблизу берега.
Можна використовувати для важкодоступних об’єктів.Вимагає наявності зручного під’їзду до водойми.
Рівномірне очищення дна. Неоднорідність проведених робіт.

У більшості випадків земснаряд коштує дешевше. Але це суб’єктивно, і залежить від безлічі додаткових чинників.

Головне — вчасно почати очищення ставка, річки або озера. Рогоза провокує заболочування. А в цьому випадку відновити екосистему дуже важко.

Особливості земснаряда

Вигідним рішенням орендувати міні техніку для очищення берега від aph-tehnik є прокат земснаряда. Спецтехніка має оптимальні характеристики:

 • компактність. Зручні габарити техніки дозволяють використовувати її для невеликих водойм, а також не турбуватися, якщо берегова лінія пристосована до під’їзду техніки;
 • висока продуктивність. Земснаряд здатний працювати безупинно тривалий час зі стабільним навантаженням. Це обумовлено особливостями конструкції. Техніка дає можливість виконати значний обсяг робіт;
 • економія палива. Міні-спецтехніка споживає менше палива, ніж громіздкі агрегати;
 • універсальність. Із застосуванням земснаряда можна досягти відразу кількох цілей: поглибити річку або ставок, розчистити від шарів мулу, а також позбутися від заростей рогози;
 • екологічність. Використання земснаряда не завдає шкоди природній екосистемі.

Земснаряд є одним з найбільш «сприятливих» видів очищення, що збереже популяцію риб, види водної рослинності і т.д.

Спецтехніка призначена для робіт на водних об’єктах, тому надійно захищена від корозії. Це дозволяє тривалий час працювати, не турбуючись про стан техніки.

Очерет на штучних водоймах

Якщо очерет розрісся на штучно створеному водоймі, алгоритм дій істотно різниться. Штучні водойми передбачають наявність синтетичного бар’єру, який обмежує масу води. Тому на штучних об’єктах спочатку відкачують воду, а після очищають дно і стінки від мулу, органічних залишків та ін.

Штучні водойми в більшості випадків мають невелику площу, тому після осушення резервуару очисні роботи можуть проводитися вручну.

Чому вигідно орендувати міні техніку для очищення берега від aph-tehnik

Використання спецтехніки — це гарантія швидкого і якісного виконання поставлених завдань. Щоб поліпшити стан ставка, часто є потреба у комплексному виконанні робіт. Наприклад, крім використання земснаряду для очищення водойми від мулу, можна сформувати «правильну» берегову лінію. Для цього зручно застосувати екскаватор, або ж зміцнити берег за допомогою натуральних чи синтетичних матеріалів.

Купувати для цього дорогу техніку невигідно: більш продуктивно замовити послуги очищення берега від очерету за допомогою спецтехніки від «Агропромхолдінг». Вартість прокату з сервісом очищення від очерету доступна і дозволяє виконати якісну очистку будь-якого водного об’єкта.

Оренда техніки передбачає наявність водія, а також постійний технічний огляд механізмів. Клієнту не потрібно турбуватися про можливість поломки або вивчати технічні особливості агрегатів.

Ціна очищення берега від очерету у Агропромхолдінг

Оренда в будь-якому випадку буде коштувати дешевше, ніж придбання спецтехніки, яка використовується не частіше 1-2-х разів на рік. Залежно від характеристик водойми, очищення від рогози може бути виконано 1 раз в декілька років.

Але вартість прокату з сервісом очищення від очерету значно нижче, ніж в аналогічних сервісах. Це обумовлено відсутністю простою спецтехніки, високою якістю машин і їх професійним обслуговуванням.

Ціна очищення берега від очерету у Агропромхолдінг залежить від декількох факторів: віддаленість об’єкту, площі та умов робіт, а також термінів виконання поставлених завдань.

Як скористатися послугою

Щоб орендувати міні техніку для очищення берега від aph-tehnik, можна зв’язатися з співробітниками сервісу по одному з телефонів, зазначених на сайті. Також зручно скористатися формою зворотного зв’язку.

На сторінці компанії можна попередньо ознайомитися з видами послуг та особливостями спецтехніки, яка надається в оренду. Щоб замовити послугу, у будь-якому випадку необхідно попередньо обговорити умови співпраці: види робіт, терміни їх виконання та орієнтовну вартість.

Гарантії для клієнта

Серед того, що гарантує сервіс:

 • документальне оформлення співпраці;
 • великий вибір якісної спецтехніки;
 • виконання робіт в обумовлені терміни;
 • можливість комплексного виконання очищення, що передбачає зміцнення берегової лінії та її формування;
 • відсутність поломок і простою під час виконання поставлених завдань.

Оплата обговорюється заздалегідь, вона залежить від обсягу робіт. Тому можна бути впевненим у відсутності непередбачених додаткових платежів.

Співробітники також гарантують акуратність і ретельність при управлінні спецтехнікою. Вони індивідуально підходять до виконання кожної поставленої задачі.

Що потрібно визначити при замовленні послуги очищення від очерету

Перш ніж замовити послугу, варто підготуватися. Потрібно з’ясувати характеристики об’єкта, щоб співробітники сервісу могли порекомендувати відповідну техніку, необхідний вид послуги.

Для цього визначають:

 • приблизну глибину ставка, річки або озера (якщо дно нерівне, на це також варто звернути увагу співробітників);
 • площа об’єкта (територія, яку необхідно очистити від рогози);
 • тип берегової лінії. Звертають увагу на наявність зручного під’їзду до водойми, його важкодоступність.

Клієнту варто заздалегідь визначитися із зручними термінами виконання робіт.

Перевага безкоштовних консультацій

Сервіс дозволяє звернутися за попередньою безкоштовною консультацією. Клієнт може дізнатися, яка ціна очищення берега від очерету у Агропромхолдінг, і скільки буде коштувати послуга в кожному індивідуальному випадку.

Зручно задати всі питання, уточнити нюанси. Наприклад, дізнатися, що клієнт не несе відповідальність за експлуатацію спецтехніки: це є обов’язком водія.

Фахівці допоможуть вибрати оптимальний спосіб виконання робіт, що забезпечить швидкий результат, висока якість виконання поставлених завдань.

  Связаться с нами  Будем рады сотрудничеству

  Агропромхолдинг мини спецтехника
  Logo
  пгт. Глеваха ул. Предпринимательская, 10 (044) 506-13-36--> vladmetreveli@gmail.com
  Scroll Up