Очищення водойми від мулу

На дні кожної водойми накопичується мул. Інтенсивність процесу залежить від багатьох факторів — сили течії, особливостей берегової лінії, наявності рослинності і т.д. Це природне явище, але воно може призвести до поступового заболочування ставка, річки або озера. Водойма втрачає свої естетичні властивості, а при значному скупченні органічних опадів з’являється неприємний запах і цвітіння води. Щоб цього не допустити, необхідна професійне очищення водойми від мулу.[do_widget id=custom_html-28]

Як формується шар мулу

[do_widget id=custom_html-26]
Іл — це природні опади, які залишаються на дні. Вони з’являються від розмиття берега або осипання грунту, а також осідання органічних частинок (загиблих рослин, риб та ін.), а також мінеральних елементів. На дні часто активно накопичується опале листя, частинки деревини, водної рослинності. Перегниваючи, органіка стає живильним середовищем для розростання очерету (рогози) та іншої водної рослинності. Для мілководних ставків, річок і озер це є основою для формування мілин, заболочування.
Поступово нижні шари мулу тверднуть, покриваючи піщане дно. Верхній шар легко піднімається при збовтуванні, що робить воду каламутною (непрозорою).
img1

Супутні забруднення

Часто органічний осад — не єдина проблема для водойми. Шари мулу є основою для активного розвитку водної рослинності. У густих опадах залишається випадково потрапивше побутове сміття, гілки та листя, а також рогоза, яка всохла. Крім пластика, у водоймі можуть виявитися і органічні відходи, які прискорюють формування шару опадів.
Течія не може забрати побутове сміття, який закріпилося на дні, що призводить до засмічення. Процеси гниття є живильним середовищем для розвитку водоростей-шкідників. Каламутна вода не пропускає ультрафіолетове світло, що є однією з причин цвітіння поверхні. Може утворюватися плавуча жовто-зелена плівка: цьому сприяє неприємний запах.
Але проблема не проявляється відразу. Щоб забруднена мулом річка перетворилася в болотисту водойму, необхідно кілька років (в залежності від інтенсивності забруднення, глибини і сили течії).

Чим загрожує скупчення мулу

[do_widget id=custom_html-27]
Поява невеликих скупчень опадів вимагає постійного контролю. Відсутність своєчасної очистки ставка, річки або озера може призвести до заболочування, появи неприємного запаху, а в підсумку — втрати декоративних властивостей водойми.
Іл біля берегової лінії робить зону непридатній для відпочинку. Ця частина водойми перетворюється в болото, захоплюючи все більше площі.
Результат заболочування — повна зміна екосистеми. Адже флора і фауна, яка населяє болота і водойми з чистою водою, істотно різниться.
Тому варто звернути увагу на об’єкти з повільною течією, можливим застоєм води. Вони знаходяться в групі ризику і вимагають регулярного профілактичного проведення робіт.
img2

Чому складно розчистити водойму

Щоб позбутися від скупчення органічних і мінеральних опадів, необхідно застосування спецтехніки. Вирішити проблему за допомогою ручної праці неможливо.
Перш ніж проводити роботи, потрібно проаналізувати стан ставка або річки. Щоб запобігти повторному швидкому накопиченню опадів, необхідно позбутися від заростей очерету.
Якщо берег обсипається або «сповзає» під час рясний дощів, варто провести роботи з берегоукріплення. В іншому випадку очищення водойми дасть нетривалий результат. Сучасні методи зміцнення берегів дозволяють використовувати як природні матеріали (камінь, дубовий брус), так і синтетичні. З їхньою допомогою формують рельєф набережних і запобігають невеликі зсуви.

Засмічення штучних водойм

Скупчення мулу може проявитися і в штучних декоративних водоймах. Але в цих випадках методика очищення значно відрізняється. Декоративний ставок або озеро є цілісними резервуарами. Щоб їх очистити, необхідно повністю викачати воду. Для цього живність переселяють, а для відкачування рідини застосовують спецтехніку. Якщо штучну водойму великого розміру, результативно використовувати міні земснаряд. Після осушення резервуару, стінки і дно очищають від забруднень та сміття. Це можна зробити вручну, або використовувати струмінь води під напором. Після цього штучний ставок або озеро знову заповнюють водою і населяють живністю.
Але для розчищення природного водоймища потрібно враховувати багато факторів: безпека обраного методу для екосистеми, його ефективність. Адже в більшості випадків недостатньо просто позбутися від органічного осаду на дні: при необхідності спецтехніка поглиблює дно, щоб запобігти формуванню мілин, застою води.

Послуга очищення від мулу водойм: кому потрібна оренда техніки

Щоб провести роботи, необхідно орендувати міні техніку для очищення від мулу. Придбання спецтехніки невигідно, адже вона дорога, а використовується не частіше ніж один раз на рік. Послуга прокату дозволяє скористатися якісною спеціалізованою технікою, якою управляє водій від компанії.
Порівнюючи переваги оренди міні техніки:

Прокат спецтехніки Придбання агрегатів
 • Доступна вартість.
 • Немає необхідності забезпечувати професійне техобслуговування, вивчаючи характеристики машини.
 • Професійне управління.
 • Не потрібно піклуватися про зберігання спецтехніки (облаштовувати ангар або гараж).
 • Виконання робіт в будь-який зручний час.
 • Значні фінансові вкладення для придбання і обслуговування.
 • Пошук кваліфікованого водія або самостійне вивчення особливостей функціонування спецтехніки.

Тому оренда є оптимальним рішенням для професійного очищення річки, ставка чи озера від забруднень. Але правильне і екологічно безпечне проведення робіт можуть забезпечити лише фахівці.
Послуга також вимагає правильного вибору міні спецтехніки, яка буде відповідати особливостям робіт.
img3

Як вибрати міні спецтехніку для очищення водойми від мулу

Перш ніж замовити послугу, варто визначитися з умовами для роботи техніки, характеристиками об’єкта. Необхідно враховувати:

 • походження водойми (технічний, штучно створений або природний);
 • площа території, на якій необхідно провести роботи, а також глибину і приблизний рельєф дна (наявність різких перепадів глибини);
 • вид забруднень. Крім мулу, позбавляються і від супутніх забруднень — гілок, опалого листя, побутового сміття, рясно розрослої водної рослинності;
 • наявність зручних під’їздів (підступів) до річки або ставка, важкодоступність об’єкта.

Ці характеристики допоможуть вибрати правильний вид техніки з необхідними габаритами і потужністю.
Очищення водойми від мулу може проводитися механізованим способом (за допомогою гусеничного екскаватора), або гідромеханічним (з використанням міні-земснаряда).
Вручну (із залученням бригади працівників) очистку водойми проводять рідко: послуги водолазів коштують дорого, до того ж вони допоможуть підняти лише велике побутове сміття. Екскаватор зручно застосовувати для робіт, які проводяться біля берега. Він підійде і для формування правильної берегової лінії. Щоб мати можливість провести очистку на відстані від берега, використовують екскаватор типу драглайн або машину з подовженою стрілою.
Екскаватор зручно застосовувати для поглиблення дна і очищення від побутового або будівельного сміття, якщо за допомогою течії він скупчився на обмеженій території.
Але для позбавлення від органічних і мінеральних опадів на дні більш ефективний міні земснаряд.

Чому для робіт часто використовується земснаряд

Із застосуванням екскаватора роботи будуть виконані менш акуратно і ретельно, ніж з використанням земснаряду. Ця техніка являє собою понтон з декількох модулів, на якому встановлено насосне обладнання і кілька трубопроводів. Вони розмивають верхній шар дна, який транспортується за територію водойми. Це зручно, адже система може адаптуватися під особливості кожного об’єкта. Нескладний монтаж дозволяє вивести мулистий осад на необхідну відстань, щоб уникнути неприємного запаху в місцях відпочинку, а також не втручатися в природний (або дизайнерський) ландшафт.
Міні земснаряд є універсальним. Він підійде для різних видів робіт, в тому числі — для поглиблення дна, боротьби з заростями очерету та іншої активної рослинністю.
Орендувати міні техніку для очищення від мулу aph-tehnik вигідно: земснаряд має універсальні характеристики. Серед особливостей техніки:

 • компактність і адаптивність. Міні спецтехніку можна використовувати для очищення важкодоступних водойм, в яких відсутні майданчики для під’їзду машин. Модульна система дає можливість адаптувати техніку під особливості ставка: наприклад, мул можна відкачувати на значні відстані;
 • висока продуктивність. Техніка не вимагає перерв в роботі, до того ж, її можна швидко заправити. Безперервність забезпечує якісний результат і оперативне виконання поставлених завдань;
 • мобільність. Міні земснаряд зручний в транспортуванні, а пересування по площі водойми не створять додаткових проблем;
 • безпеку. Спецтехніка не порушує природну екосистему. Роботи дозволяють зберегти всю різновид флори і фауни водойми;
 • надійність. Спеціалізована техніка забезпечує максимальну ретельність виконання поставлених завдань. При цьому міні земснаряд використовують в водоймах з будь-якими характеристиками води і рельєфу дна.

Міні земснаряд, який пропонує для прокату компанія «Агропромхолдінг», характеризує постійний технічний контроль фахівців. Це запобіжить непередбачені поломки і стане запорукою простоти в експлуатації.
img5

Коли необхідно використовувати драглайн

В окремих випадках якісну очистку ставка, озера або річки від опадів потрібно провести з додатковою допомогою екскаватора. Міні земснаряд ефективний для розмивання мілин, але для значного поглиблення необхідний драглайн.
Якщо берег «сповзає», а частки грунту забруднюють об’єкт, формування берегової лінії є невід’ємною частиною робіт. За допомогою екскаватора також можна виконати корчування аварійних дерев на прибережних ділянках, які можуть стати потенційним джерелом забруднення водойми.
Екскаватор допоможе швидко позбутися від заростей рогози на затверділому мулі, а також розширити водойму до необхідної (часто — первинної) площі.
img6

Етапи реалізації проекту

Їх всього три — підготовчий, роботи на місцевості та оцінка якості. При цьому основною є підготовча частина. Необхідно попередньо оцінити стан ставка, озера або річки. Визначають джерело забруднення: часто провести очистку водойми від мулу недостатньо, важливо не допустити швидкого повторного засмічення. Тому важливо вибрати правильний спосіб проведення очищення водойми, при необхідності — доповнити його супутніми роботами. Наприклад, це може бути очищення лісу від заростей і сухостою, який потрапляє у водойму і залишається в шарах мулу, збільшуючи обсяг опадів.
За реалізацію проекту можна не турбуватися, якщо очищенням водойми займуться фахівці «Агропромхолдінг». Якість роботи оцінює клієнт. Співробітники сервісу вкажуть на особливості виконаних завдань, а при необхідності дадуть поради, як не допустити повторного забруднення або заболочування ставка.

Чому з сервісом вигідно співпрацювати

Послуга очищення від мулу водойм — одне з найкращих пропозицій компанії «Агропромхолдінг». Якісна техніка і професіоналізм співробітників забезпечують реалізацію всіх поставлених завдань. Сервіс гарантує:

 • точне проходження домовленостям. Співробітники доставлять техніку в зазначені терміни, і будуть дотримуватися плану виконання робіт. Компанія мінімізувала ризики простою техніки;
 • професійний підхід. Фахівці виконають очистку технологічно правильно, що запобіжить швидке повторення проблеми або знищення частини екосистеми. Застосування міні земснаряду максимально безпечно для водойми;
 • відсутність додаткових націнок. Система ціноутворення максимально прозора. Клієнт розуміє, що входить у вартість послуги очищення водойми від мулу;
 • висока якість техніки. Використовується лише перевірена спецтехніка, яка відмінно себе зарекомендувала на попередніх очисних роботах.

Фахівці компанії розуміють, що не завжди послуга очищення водойми від мулу буде проводитися в ідеальних умовах. Тому вони готові виконати очистку важкодоступних водойм: заболочених, з обривістою береговою лінією, щільно зарослих рослинністю (деревами, кущами) і т.д.

Чим небезпечне неправильне виконання очищення

Якщо порушити технологію і непрофесійно підійти до розчищення дна, можна спровокувати додаткові проблеми. Серед них — порушення природної екосистеми. Якщо є природні джерела, вода з яких потрапляє в озеро чи річку, важливо не допустити того, щоб джерело було забите сміттям при функціонуванні техніки.
Ще одна небезпека — осипання берега. Якщо він тривалий час забруднював водойму, неправильне застосування важкої техніки може спровокувати обвали. Тому спочатку необхідно подбати про зміцнення берегової лінії.
Важливо не зволікати з виконанням робіт. Адже чим довше ігнорується проблема, тим більша ймовірність того, що стан ставка, річки або озера посилиться. Наприклад, почнеться цвітіння води або розростання очерету на поживних шарах мулу.

Як орендувати міні техніку для очищення від мулу aph-tehnik

Щоб замовити послугу, варто скористатися одним з номерів телефонів сервісу, зазначених на сайті. На онлайн-сторінці також є форма зворотного зв’язку. Після її заповнення, співробітники обов’язково зв’яжуться з клієнтом.
Перш ніж орендувати міні техніку, варто обов’язково обговорити деталі з менеджерами. Важливо вказати місцезнаходження водойми, його тип, особливості забруднення, приблизну площу робіт і терміни виконання поставлених завдань.
Перевага компанії «Агропромхолдінг» в тому, що можна замовити виконання супутніх робіт з облаштування водойми, зони відпочинку або пляжу на березі, а також реалізації проекту ландшафтного дизайну.

Ціна очищення від мулу водойми від Агропромхолдінг

Сервіс гарантує найкращу вартість очищення ставка, річки або озера від забруднень, які обумовлені природними факторами або діяльністю людей. Ціна залежить від віддаленості об’єкта, площі і складності робіт, а також часу виконання поставлених завдань.
Можна бути впевненим у відсутності непередбачених платежів.
Ціна очищення від мулу водойми від Агропромхолдінг буде доступною, якщо замовити комплексне виконання робіт. Це забезпечить тривалий результат, а також захист від змін екосистеми згодом осипання берега, забруднення листям і деревиною, а також швидкого розростання очерету, осоки і т.д.
[do_widget id=custom_html-10]

Безкоштовні консультації — основа співробітництва

Послуга очищення водойм від мулу вигідна для клієнтів. Але використанню сучасної техніки для продуктивної і безпечної роботи часто перешкоджають стереотипи про дорожнечу оренди. У клієнтів є безліч питань про особливості функціонування міні спецтехніки, результативності та технічних характеристиках.
За допомогою безкоштовних консультацій можна дізнатися всю необхідну інформацію і запланувати реалізацію проекту. Зручно обговорити приблизну вартість, терміни, а також вибрати техніку і дізнатися думку професіоналів про обране вирішення проблеми.

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован.